تاریخ : 1403/4/24
وضعیت آب و هوا : C
تاریخ : 2024/07/14

تعدادی از آپشن های خاص مان تی‌جی‌ایکس

۱ - سیستم man efficcruise این سیستم بر اساس جی پی اس و توپوگرافی نقشه‌ای که در اختیار دارد، نحوه مصرف سوخت و عملکرد کامیون را برنامه‌ریزی می‌کند که به طور مثال در سرازیری سوخت کمتری مصرف شود و حرکت کامیون بر مبنای حرکت خود کامیون باشد و در سربالایی سوخت بیشتری را در اختیار موتور قرار می‌دهد.

۲ - سیستم HBA یا HIGH BEAM ASSIST این سیستم میزان شدت نور چراغ‌های جلو را تنظیم می‌کند. بعنوان مثال وقتی ماشین روبه رو می‌آید و نور بالا می‌زند، سیستم خودکار نور چراغ‌های جلو خود را کم می‌کند، و یا در جاده‌های تاریک نور بیشتری را پخش می‌کند.

۳ - سیستم ACC STOP.GO سیستم ای سی سی یا کروز کنترل تطبیقی که بر اساس فاصله با مانع یا خودرو جلو سرعت را تنظیم می‌کند خیلی وقت است که بر روی کامیون‌ها بعنوان آپشن استفاده می‌شود، اما مان از این آپشن این بار در ترافیک استفاده کرده که کامیون بتواند با توجه به فاصله با خودرو جلو به صورت خودکار حرکت یا توقف کند.

۴ - سیستم LCS و LRA سیستم رادار خط خوان نیز مدت زیادی است در کامیون‌ها استفاده می‌شود اما این بار مان آخرین تکنولوژی‌های خود را بر روی آن پیاده کرده، اینطورکه ابتدا پس از خروج از خط LCS هشدار صوتی می‌دهد و در صورت برنگشتن به مدار اصلی LRA فعال شده و به صورت خودکار کامیون را بین خطوط تنظیم شده برمی‌گرداند. لازم به ذکر است این سیستم تعداد دفعاتی که کامیون از خط خارج شده را بررسی می‌کند و اگر از تعداد مشخصی بیشتر شود، به پورتال RIO یا همان مدیر مسئول اطلاع می‌دهد و حتی در مواقعی می‌تواند ترمز اضطراری کامیون را فعال کند.